Capcom, Minimum Adlı Animasyon Stüdyosunu Satın Aldı

Capcom, Tayvan merkezli animasyon yapım şirketi olan Minimum Studios’un hisselerinin üçte ikisini satın aldığını duyurdu. Ödenmiş sermayenin 30.000 dolardan az olması ise dikkat çekiyor.

Capcom satın almanın nedenini şöyle açıklıyor: “Tayvan merkezli Minimum Studios’un gücü, tüketiciye yönelik evde video oyunu geliştirmeye yönelik animasyon üretiminde yatmaktadır ve stüdyo geçmişte önemli Capcom oyunları üzerinde çalışmalar yürütmüştür. Capcom, yıllık satışlarda 100 milyon adetlik uzun vadeli yönetim hedefine ulaşmayı hedefleyerek, gelişimsel ve teknolojik yeteneklerini sürdürülebilir bir şekilde desteklemek için stüdyoyu yan şirketi yapmaya karar verdi.

İleriye dönük olarak Capcom, oyun geliştirme organizasyonunu geliştirmek için gerekli teknolojik yeteneklerin edinilmesini araştırmaya devam edecek.”

Ağustos 2018 tarihinde kurulan Minimum Studios daha önce Resident Evil Village, Resident Evil 4 ve Dragon’s Dogma 2 gibi Capcom oyunlarına oyun içi ve ara sahne animasyonlarıyla katkıda bulunmuştu.

Diğer taraftan Capcom Next Summer 2024 etkinliğinin de bu gece gerçekleştirileceğini hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir