Meclis Toplantısında Gergin Anlar! İş İnsanı Toplantıyı Bastı, O Anlar Kameralara Yansıdı

Lapseki Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında, Candaroğlu inşaat firmasıyla ilgili tartışmalar alevlendi. Meclis üyeleri firmayı eleştirirken, firma sahibi Erdem Candaroğlu’nun toplantıya girerek hesap sorması, gergin anlara yol açtı.

AK Partili Meclis üyesi Hakan Genç, Belediye Başkanı İYİ Partili Atilla Öztürk’e “Yanınızda Candaroğlu, her şeyde Candaroğlu çıkıyor arkadaş. Hangi vasıfla geziyor? Bugün kahveye gittim, randevu alınacak. Candaroğlu deniyor. Randevuyu Candaroğlu karşılıyor, içeri almıyor. Kim bu Candaroğlu? Bir açıklama bizde bilelim” diyerek tepki gösterdi.

Meclis üyesi konuşurken, Candaroğlu inşaat firmasının yöneticisi olan Erdem Candaroğlu, toplantı kapısını açarak içeri girdi ve “Benim Candaroğlu, ne oldu? Neye karışıyorum ben? Kime karışıyorum ben? Benim hiç bir şeye karıştığım yok burada” diye cevap verdi.

Bu olay, Meclis üyeleri arasında tepkilere yol açtı. Bazı üyeler, “Kimse Meclis’i basamaz” diye tepki gösterdi. Yerel seçimlerde Atilla Öztürk’e firma yöneticilerinin destek olduğu belirtildi. İYİ Partili Başkan Öztürk, firma yöneticisinin toplantıyı basmasıyla ilgili “Meclis toplantısı kapanmıştı. Herhangi bir açıklama gereği duymuyorum” şeklinde açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir