Final artık çok uzakta değil! A Milli Futbol Takımı hedef büyüttü

A Milli Takımımız EURO 2024’te hedef büyüttü. Turnuva öncesi ilk hedef gruptan çıkmaktı. Ancak çeyrek finale uzandığımız Avusturya zaferinin ardından rota daha yukarılara çevrildi.

Teknik Direktör Vincenzo Montella daha önce kendisine yöneltilen final sorularına karşılık adım adım hedeflere gitmek gerektiğini söylemişti. İtalyan çalıştırıcı, “Büyük hedeflere küçük adımlarla gidilir” ifadelerini kullanmıştı.

Şimdi artık Milli Takım’da bu büyük hedef ve rüya oyuncular arasında dillendirilmeye başlandı. Ayaklar hala yere basıyor. Artık bu noktaya geldikten sonra turnuvada her şeyin mümkün olduğu da dile getiriliyor. Özellikle Avusturya maçı ciddi bir özgüven verdi. Avusturya’nın aynı zamanda çeyrek finaldeki rakibimiz Hollanda’yı grup maçında mağlup etmesi de takımın motivasyonunu ve inancını arttırıyor.

Teknik patron Montella’nın liderliğinde adım adım ilerleyen milliler yola devam etmeye çalışacak. Turnuva öncesi gruptan çıkmak başarı olarak kabul ediliyordu. Bunu gerçekleştiren futbolcularımız bir üst tura çıkarak da Avrupa’nın en iyi sekiz takımı arasına kaldı. Başlangıçtaki hedefe ulaşmanın ve bunu da geçmenin verdiği özgüven ile artık turnuvada olumlu anlamda her şeyin mümkün olduğu düşünülüyor.

SAMET Mİ, ABDÜLKERİM Mİ?

Hollanda maçı öncesi Teknik Direktör Montella’yı savunmada zor bir karar bekliyor. İtalyan hocanın en beğendiği isimlerden olan Samet Akaydın cezası sebebiyle Avusturya maçında yoktu. Ancak Avusturya maçında Merih-Abdülkerim ikilisi savunmada adeta duvar ördü. Merih iki de gol attı. Merih’in yeri garanti. Abdülkerim ve Samet arasında Montella’nın karar vermesi gerekecek.

Ay-yıldızlı ekipte cezası biten kaptan Hakan Çalhanoğlu, Hollanda maçında takımdaki yerini alacak. Cezalılar İsmail Yüksek ve Orkun Kökçü’nün yokluğunda Hakan ile Kaan’ın yanında kimin görev yapacağı henüz netlik kazanmadı. Montella’nın bu bölgede Salih’e şans tanıması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir